← Tracker

MSB

ACE Shariah MITI

Disenaraikan 15 Apr 2025 · Ind Prod & Serv · Johor · Principal adviser: M & A Securities Sdn Bhd

Kongsi rekod ini

Angka utama

Harga IPO
RM 0.20
Day 1 open
RM 0.17
Day 1 close
RM 0.17
Harga semasa
RM 0.085
Day 1 open %
-15.0%
Day 1 close %
-15.0%
Since listing
-57.5%
Oversub
6.46x
Market cap
RM 122.0 M
Saiz tawaran
207 M
Saham diperbesar
610 M
Float
33.93%
RM 0.200Harga IPORM 0.170Day 1 openRM 0.170Day 1 closeRM 0.085Harga semasa

Empat harga yang direkod. Jarak antara titik bukan skala masa; garis putus ialah harga IPO.

Struktur tawaran

TrancheSaham%
public investors15.25 M
Bumiputera public investors15.25 M
Eligible Persons under the Pink Form Allocations6.1 M1%
private placement to Bumiputera investors approved by MITI76.25 M12.5%
private placement to selected investors20.15 M3.3%
offer for sale74 M12.13%

Sumber: prospektus syarikat, halaman PDF 35, 36.

Profil perniagaan (daripada prospektus)

Petikan prospektus dalam bahasa asal dokumen.

We are an investment holding company. Through our subsidiaries, we are principally involved in the marketing, trading and distribution of aftermarket automotive parts and components as well as automotive lubricants and fluids.

Sumber: prospektus syarikat, halaman PDF 105.

Penggunaan hasil (daripada prospektus)

ItemRM'000%
Reconstruction of a new factory cum warehouse4,97418.7%
Purchase of new machinery and equipment6,00522.6%
New in-house branded EV charger8353.1%
Repayment of bank borrowings5,50020.7%
General working capital requirements4,78618.0%
Estimated listing expenses4,50016.9%

Sumber: prospektus syarikat, halaman PDF 33.

Kewangan (daripada prospektus)

FYHasil (RM'000)PATAMI (RM'000)MarginEPS (sen)
FPE202347,8446,53613.66%1.07
FPE202451,0987,54014.76%1.24
FYE202146,84810,79323.04%1.77
FYE202263,47018,88229.75%3.10
FYE202363,8718,26012.93%1.35

Pertumbuhan hasil FY terkini: +0.63%. PE pada harga IPO: 14.81. Sumber: prospektus syarikat (petikan disahkan), halaman PDF 33.

Konteks papan: ACE

Merentas 217 IPO ACE dalam pangkalan data: median tutup hari pertama +13.5% (P25 +0.0%, P75 +45.7%), median sejak listing -8.0%. 71.0% ditutup di atas harga IPO pada hari pertama.

Nilai tutup hari pertama IPO ini, -15.0%, berada pada P8 papannya · Nilai sejak listing IPO ini, -57.5%, berada pada P7 papannya

IPO lain di papan ACE

SymbolListedIPO priceDay 1 closeSince listingMarket cap
TOPMIX 23 Apr 2024 RM 0.31 +35.5% +48.4% RM 122.1 M
SBS 20 Jan 2026 RM 0.25 -4.0% -54.0% RM 122.5 M
HEGROUP 30 Jan 2024 RM 0.28 +16.1% +10.7% RM 123.2 M
KEEMING 12 Feb 2026 RM 0.38 +129.0% +563.2% RM 123.5 M
ELSA 16 Jun 2026 RM 0.23 +19.6% -8.7% RM 123.8 M
PENTECH 15 Jun 2026 RM 0.20 +30.0% +70.0% RM 124.0 M
ICENTS 17 Jul 2025 RM 0.24 +41.7% +64.6% RM 120.0 M
WTEC 29 Apr 2025 RM 0.25 -6.0% -36.0% RM 120.0 M

Audit

Tiada audit diterbitkan untuk IPO ini.